Fotografia

Česť práci

Dnes, keď každý má vo vrecku celkom výkonný fotoaparát je dopyt za profi fotkami na úpadku. Firmy si buď vystačia s mobilmi, alebo fotobankami ktoré su plné profesionalných fotografii. Avšak, existujú nároční klienti, ktorí vedia, že najvačšiou devízou špičkovej fotografie je autenticita. 

Cyklus fotografií ktorý predstavujeme, bol vytvorený pre českú výrobnú spoločnosť UNICO MODULAR a.s. Jedná sa o stabilnú rodinnú firmu, špecializujúcu sa na vlastný vývoj a výrobu modulárnych kontajnerových zostáv. Ako napríklad školy či nemocnice.

Spoločnosť UNICO MODULAR kladie veľký dôraz na svojich zamestnancov uvedomujúc si že ľudia sú ich najcennejším aktívom.

Jednou z činností, ktoré odlišujú CODES CREATIVE od ostatných štúdií a agentúr je vášeň pre poctivú a kvalitnú fotografiu. Predstavujeme 10 veľkoformátových portrétov pracovníkov Unico Modular. 

Reálni chlapi v strojárskej fabrike.

V prostredí kde sa počúva hlasný hard rock. Taký hlasný, že prehlušuje hluk na pracovisku. Kde sú na stenách plagáty nahých žien. V prostredí kde niekedy aj nad 40°C chlapi musia zvladnuť mať na sebe kožený ochranný odev, rukavice a helmu. Úplný opak prostredia do ktorého sa tlačí vačšina mladej, produktívnej populácie. Prostredie, kde sa chlap môže realizovať vo svojej plnej sile a kráse.

Ľudia na fotografiách sú nositeľmi hodnôt, bez ktorých by pracovný proces ťažko fungoval – disciplína, kompetencia, remeslo, dôslednosť, dochvíľnosť, kreativita, talent, tradícia a tréning.

Nábor

Náborová kampaň je zacielená na mužov pre ktorých nie je problém “zašpiniť“ si ruky, ktorí hľadajú dlhodobo zaistenú rozmanitú prácu, neformálnu pracovnú atmosféru, istotu a stabilitu.

Česť práci je pozdrav, znehodnotený bývalým režimom.
Touto výstavou chceme upriamiť vašu pozornosť
na jeho pôvodný zmysel.

Výstavené fotografie si môžete pozrieť v Nivy Centrum, Bratislava

od 9. 8. 2022 – 31. 8. 2022.

Inštalácia fotografií, 8. 8. 2022, Nivy centrum, Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *